Praha 4 Háje Chytrá Sovička

O nás

Naše vize:

Pojetí výuky ve školce Chytrá Sovička je jedinečné a zaměřené na individuální přístup k dítěti s cílem rozvíjet jeho potenciál, talent a nadání. Rozvoj intelektuálních a tvůrčích schopností každého dítěte již v útlém věku je pro dítě velice podstatné. Program v naší jazykové, česko-anglické školce zahrnuje také výuku anglického jazyka, a to formou tří anglických dopolední a nabízíme odpolední kroužek Hravá angličtina.


Ve školce jsou děti rozděleny do tříd/skupin dle věku a na každého učitele připadá 6 - 10 dětí. To umožňuje maximálně individuální přístup ke každému dítěti. Výuka probíhá zásadně přirozenou a zábavnou formou, děti si hrají a zároveň se učí, rozvíjí své vědomosti, umění i talent. Součástí je samozřejmě i adekvátní předškolní příprava spolu s výběrem vhodné základní školy. 


Služby:

Aktivity

Každé dítě musí začít rozvíjet svou osobnost v útlém věku, proto nabízíme paletu zájmových kroužků pro všestranný rozvoj dětí. V nabídce školky jsou rozmanité zájmové kroužky, např. plavání, jóga, balet, hudebníček, Hravá angličtina, logopedické hrátky atd. Přesný přehled aktuálních aktivit je vždy zveřejněn na začátku školního roku.

Strava

Mezi další kvalitní služby, které bereme jako samozřejmost, patří i zdravá a vyvážená strava po celý den, jež je připravována speciálně pro děti předškolního věku. Obědy nám zajišťuje firma s akreditací od Ministerstva školství. V případě jakýchkoliv speciálních stravovacích návyků či alergií dítěte (např. lepek, laktóza, mléko, maso apod.), rádi zabezpečíme plně vyhovující stravovací režim. UMÍME NABÍDNOUT I BEZALERGENNÍ STRAVU!

Pitný režim

Dětem podáváme vodu, ovocné a bylinkové čaje, mléko, apod. Dětem nabízíme především neslazené nápoje. Děti mají nápoje k dispozici celý den.

Letní prázdniny

Program zůstává zachován i během letních prázdnin. Letní prázdninový program plný zábavy, her, soutěží a výletů je určen všem dětem ve věku od 2 – 8 let, což může být přínosem zejména pro rodiče dětí, jejichž školky jsou po dobu letních prázdnin zavřeny, případně i dětí z prvních tříd, kdy je odpolední družina zavřená. 


Objekt školky:

Naše mateřská škola se nachází v úplně novém, rekonstruovaném objektu krásné vily postavené ve staré vilové zástavbě na Praze 4 Háje. Výuka je zajištěna v klidném prostředí vilky s vlastní zahradou, kde je v letních měsících instalován vodní rozprašovač, houpačky, klouzačky, hravé lavičky a další herní prvky. Všechny třídy i zázemí jsou moderně vybaveny a celková koncepce vnitřních úprav objektu je směřována k tomu, aby se dítě cítilo co nejpřirozeněji. Navození rodinné atmosféry v takových prostorách velmi pomáhá dítěti s adaptací na nové prostředí, kamarády a učitele. Každé dítě má ve školce své zázemí, kde si může ukládat hračky a své osobní věci. Věříme, že díky našemu individuálnímu přístupu, se děti po celou dobu ve školce budou cítit dobře.


Partneři v oblasti vzdělání:

Mezi naše hlavní partnery patří vybrané základní školy v několika jazykových mutacích, které patří k nejlepším zařízením svého druhu. Pečlivě sledujeme péči o děti po celý rok (výchovně-vzdělávací program, kvalita učitelů a výuky, didaktické pomůcky, výlety atd.). V době zápisů do základních škol rodičům na vyžádání poskytneme portfolio základních škol. Z těchto škol pravidelně do našich školek dochází učitelé tak, aby jejich budoucí žáčci se mohli s nimi již dopředu seznámit. Poslední prázdninový týden pak probíhá intenzivní příprava dětí na vstup do základní školy.

Adaptační program:

Vstup do mateřské školky, je velkým okamžikem jak v životě dítěte, tak i rodiče. Aby jeho vstup k nám do školky byl co nejjednodušší a nejpozitivnější, je dobré se na tento okamžik, společně, dobře připravit. Povídejte si doma o tom, jak to ve školce vypadá, co se ve školce dělá, že bude ve školce jíst a spát, chodit na procházky nebo si hrát na zahradě. Některé děti potřebují vědět každý detail – kam si bude dávat své oblečení, kde jsou toalety a umyvadlo, kde má svou postýlku na spaní atd. Pokud na některou otázku neznáte odpověď, tak mu vysvětlete, že hned první den mu všechno paní učitelka ukáže. Ujistěte ho, že se vůbec není čeho bát, že tam bude mít další děti a samozřejmě paní učitelku, která mu se vším pomůže. Ideální řešení je se přijít k nám do školky před nástupem podívat. Školku si projít, seznámit se s paní učitelkou a kamarády.

Bude príma, když z prvního dne ve školce, uděláte slavností den. Jestliže je to jen trochu možné, vyzvedněte své dítě třeba hned po obědě či po spaní a udělejte si pěkné odpoledne. Dáte mu tak najevo, že přestože začalo chodit do školky a trávíte spolu méně času, je pro vás důležité a vždy si na něj najdete čas. Samozřejmě ne vždy je možné to takto ideálně zařídit. Záleží na možnostech rodičů a dalších okolnostech. Přesto stojí zato ráno nespěchat a odpoledne či navečer jít s dítětem třeba na zmrzlinu a vyslechnout si, co ve školce zažilo.

Na všechny nové děti se moc těšíme a věříme, že na naší školku budou s láskou vzpomínat :-)


Pro více informací volejte OLGA EDNEY,  737 546 578


Vrátit se zpět na školku