Přihlášení pro rodiče
Facebook

Spolupracujeme

Mensa
Centrum nadání

Dobrý anděl

KinderGarten > Česko-Anglické školky > Praha 4 Chodov Chytrá Sovička > Odpolední anglický klub

Odpolední anglický klub

 V tuto chvilku je zápis do anglického

klubíku, pro školní rok 2018/2019,

zastaven.

Vážení rodiče,

i v tomto roce hodláme nadále pokračovat v našem anglickém klubu, který se nám moc hezky v tomto roce rozběhl.
Ve školce se scházíme vždy ve středu mezi 15:30 a 17:00 hod. Většina dětí jsou předškoláci, proto se zaměřujeme na poznávání písmenek a slovní zásoby k těmto písmenkům. Zatím jsme probrali písmenka A - H, K, P a Z. Písmenka a slovní zásobu budou děti potřebovat na druhé pololetí. Plánujeme, že s nimi začneme pomalu číst krátká slova pomocí metodou phonics.


Něco málo k metodě PHONICS: Phonics je metoda pro výuku čtení a psaní v anglickém jazyce, která je velmi rozšířena a praktikována ve všech anglicky mluvících zemích. Tato metoda je používána zejména v základním vzdělávání, kde je nedílnou součástí výuky jazyka, a učitelé na základních školách v anglofonních zemích se shodují, že je v podstatě nemožné naučit děti číst, psát a používat anglický jazyk bez znalosti phonics. Tato metoda však není v odborných kruzích ani v řadách učitelů angličtiny v České republice všeobecně známá či používaná. Studenti anglického jazyka často memorují slovní zásobu z hlediska pravopisu a výslovnosti a jen těžko nachází v angličtině spojení mezi zvuky a pravopisnými vzory.

Výuku máme rozdělenou do několika fází. Děti jsou znovu nabité energií po odpolední pauze a my začínáme kroužkem, kde si opakujeme více či méně stejné věci jako např.: What is your name?, How old are you? What is your favourite colour? What is new?
Vždy si také zazpíváme alespoň dvě písně, pak si vybarvujeme nebo něco vyrábíme. Poté si procvičujeme slovní zásobu aktivní hrou. V tuto chvíli děti nevydrží dlouho sedět, proto tedy hodně závodíme, běháme, skáčeme, házíme si balónem atd.

Na jaro plánujeme s dětmi chodit ven na hřiště a to nejméně na 30 min, pokud to počasí dovolí. Cestou na hřiště si zazpíváme, povíme si co je nového a angličtina nám tím rozhodně nebude trpět.

Děti si založily sešit, do kterého si systematicky kreslí a nalepují nové pracovní listy. Rodiče tak můžou sledovat, co se v hodinách probírá.
Kromě toho jsme si stačili přečíst pár knížek a udělat si k nim hezká cvičeníčka.

Od ledna 2015 máme pro Vás připravenou akci – startovací cenu do nového roku  první dva měsíce bude částka ponížena o 10% a to jak pro nové zájemce, tak samozřejmě neopomineme naše stávající klienty.

Budete-li mít zájem o zápis do našeho klubu, prosím kontaktujte nás:

Olinka Mandlerová – výuka, tel.722 273 605
Olga Edney, majitelka školky, tel. 737546 578
 

Máte dotaz nebo zájem o naše služby?
Kontaktujte nás:

Opište text z obrázku:

Položky označené * jsou povinné.