Přihlášení pro rodiče
Facebook

Spolupracujeme

Mensa
Centrum nadání

Dobrý anděl

KinderGarten > Česko-Anglické školky > Praha 4 Chodov Chytrá Sovička > Letní prázdniny 2017 - Ukázka programu

Letní prázdniny 2017 - Ukázka programu

 Kolem světa v Chytré Sovičce na Chodově

       

 E-mail: dunovskeho@kindergarten.cz
Telefonní číslo: 737 546 578
Web: www.chytrasovicka.cz
Facebook: Česko - anglická školička Chytrá sovička


Milí rodiče,
tak jako každý rok jsme i letos připravili pro vaše děti pestrý prázdninový program. Tento rok se vydáme kolem světa a každý týden poznáme jednu zemi nebo rovnou celý světadíl. Někdy si vyzkoušíme krajové zvyky, jindy zase zazpíváme místní písně anebo ochutnáme jednu z místních specialit. Jedno je jisté…………….., tyto prázdniny se nudit nebudeme :-).

Každý týden je věnován jinému tématu, kterým je doplněn standardní program. Program neprobíhá dle standardních osnov jako ve školním roce, trávíme co nejvíce času venku a věnujeme největší pozornost zdravému pohybu.

Od pondělí do středy probíhá dopolední program s výukou anglického jazyka. Program probíhá hravou formou za pomoci básniček, písniček, tanečků apod. Program vychází vždy z tématu týdne.

Dopolední aktivity v ceně programu (3 x týdně s anglickým jazykem):
• Po – Psychomotorické činnosti
• Út – Arts and Crafts
• St- Nature club
• Čt – Tvořeníčko
• Pá - Vaření

Odpolední aktivity v ceně programu:

• Pondělí 15:00 – 15:30 Zpíváníčko
Vede: zaměstnanci Kg Chytrá sovička
Kroužek je veden tak, aby děti získaly k hudbě pozitivní vztah a stala se pro ně radostí.

• Úterý 15:00 – 15:30 Kroužek deskových her
Vede: zaměstnanci Kg Chytrá Sovička
Kroužek je vytvořen ve spolupráci s Mensou pro děti. Hrajeme pečlivě vybrané deskové hry, zařazujeme logické pracovní listy, hádanky, kvízy a mnoho dalšího.

• Středa 15:00 – 15:30 Hry s padákem
Vede: Zaměstnanci Kg Chytrá Sovička
Padák patří mezi netradiční, v současnosti velmi oblíbené, náčiní. Hudebně pohybové hry s padákem mohou hrát děti v mateřských školách. Rozvíjí pohybové dovednosti, koordinaci pohybu s rytmem, zvládat prostorovou orientaci, správně reagovat na signály, spolupracovat, rozvíjí fyzické obratnosti a rychlost.

• Pátek 15:00 – 15:30 Pohybové hry
Vede: zaměstnanci Kg Chytrá Sovička
Pohybové aktivity ve školce jsou velmi důležité pro zdravý a harmonický vývoj dítěte. Hry a aktivity jsou upraveny tak, aby byly vhodné pro děti všech věkových kategorií. Společně si protáhneme svaly, naučíme se nové hry a povídačky.

 Režim dne:

7:30 – 9:00 Příchod dětí do školky – volná hra, didaktické hry
9:00 – 9:30 Ranní kruh – Téma týdne
9:30 – 10:00 Svačinka
10:00 – 11:30 Pobyt venku (tematické aktivity)
11:30 – 12:00 Oběd
12:00 – 12:30 Pohádka
12:30 – 14:30 Odpočinek
14:30 – 15:00 Svačinka
15:00 – 17:30 Pobyt venku (tematické aktivity), Volná hra


Ceník a termíny

Červenec 2017

  • Týden 1 3. - 7. 7. 2017 (Cena 1500,- Kč)    Slovensko


 V tomto týdnu si budeme povídat o tom, jak to vypadá u sousedů. Jakou řečí se tam mluví a byl tam již někdo? Ochutnáme korbáčiky, zahrajeme si pohybovou hru na medvěda a naučíme se slovenskou básničku.

  • Týden 2 10. -14. 7. 2017 (Cena 2500,- Kč)  Česká republika

 

V tomto týdnu si budeme vyprávět o tom jak je to v naší zemi krásné. Co zde rádi baštíme, jaké sporty provozujeme (některé si y vyzkoušíme), co u nás roste a co máme u nás nejraději. Vyzkoušíme si zahrát hokej, upečeme si bramboráky a vymačkáme džus z moravského vína. Užijeme si jistě spoustu legrace

  • Týden 3 17. – 21. 7. 2016 (Cena 2500,- Kč) Velká Británie

 

Anglický jazyk dobře známe. Jak se řekne čaj a jak asi ovečka? Zahrajeme si krike, budeme malovat obrázek pravým anglickým čajem, upečeme si pravé anglické cookies a půjdeme se podívat na nefalšovaný anglický dvoupatrový autobus.

  •  Týden 4 24. – 28. 7. 2016 (Cena 2500,- Kč) Afrika

Tento týden si budeme povídat o teplé Africe. Jaká tam žijí zvířátka a viděl je již někdo doopravdy? Naučíme se jak se tančí africké tance, vyrobíme si tekutý písek, takový jaký je na poušti a domorodé náhrdelníky s „pravým“ tygřím tesákem. Jak vypadají pyramidy a jak mumie? Celým týdnem nás bude doprovázet píseň Poletíme do Afriky.

  • Týden 5 31. 7. – 4. 8. 2016 (Cena 2500,- Kč) Itálie

 

Tu nejlepší pizzu umí v Itálii. A my si jednu takovou ve školce upečeme a ochutnáme. V Itálii také rádi lyžují, my si vyzkoušíme takové lyže trochu ovládat, tzv. suchou přípravu . Vyrobíme si rámeček s těstovin a zajdeme společně na italskou zmrzlinu. Naučíme se nejpraktičtější fráze. Buon Giorno (Bon džórno) – Dobrý den, Arrivederci (arivederči) – Nashledanou, Grazie (Gracia) – Děkuji.

  • Týden 6 7. 8. – 11. 8. 2016 (Cena 2500,- Kč) Čína

 

Čína je hodně daleko a mají tam mnoho jiných zvyků a tradic. Zkusíme jíst čínskými hůlkami čínskou polévku a z kostek se pokusíme postavit dlouhou čínskou zeď. V Číně žijí také opičky a tak budeme zkoušet zvedat věci nohama. Namalujeme si obrázkem inkoustem a vymyslíme hezký příběh pro stínové divadlo.

  • Týden 7 14. – 18. 8. 2016 (Cena 2500,- Kč) U.S.A

 

Jací byli prapůvodní obyvatelé Ameriky? Znáte indiány? Vyrobíme si Talking Stick a každý z nás zkusí vymyslet jeden příběh. Nebo ho vymyslíme dohromady ? Na zahrádce se pokusíme postavit teepee a přeskakovat „oheň jako indiánskou zkoušku zdatnosti. Amerika má také mnoho skvělých běžců. Uspořádáme si závody v běhu. Na konci týdne si upečeme americké brownies.

  • Týden 8 21. – 25. 8. 2016 (Cena 2500,- Kč) Austrálie

 

Kdepak asi je ta Austrálie? Víte, že u protinožců? A jak je možné, že nevisí hlavou dolů. Vyzkoušíme jednoduchý pokus na gravitaci. A jaké staré kmeny v Austrálii žijí? Vyrobíme si bumerangy, vyzkoušíme válečné líčení, skákat do dálky jako klokani a ve skleničce vyzkoušíme pokus jak se usazují horniny.

  • Týden 9 29. – 31. 8. 2015 (Cena 1500,- Kč) Severní pól a Aljaška

 

Brrr, to je zima. Jak asi vypadá takové iglú a jaká zvířátka v takové zimě žijí? Vyrobíme si iglú z marshmallows a naučíme se která zvířátka žijí na severním pólu ve vodě, která na pevnině a která ve vzduchu. Vyrobíme si nanuky a naučíme se chodit po „ledových krách“. Jako završení nás čekají závody psých spřežení.

Dále k cenám:
Sourozenecká sleva: 10 %.

V ceně programu je:
- celodenní docházka 5 celých dní od 7:30 -17:30 hodin
- 2 x svačinka + 1 x oběd, dodržujeme pitný režim
- dopolední i odpolední aktivity dle standardního programu (hravá dopoledne s angličtinou, výtvarná dílnička, hudební dílnička, pohybové hry, sportovní hry, četba pohádek, kroužek deskových her)
- prima zážitky v zázemí rodinné vilky s vlastní zahradou, rodinné prostředí, individuální přístup

 

!!! Zápis již zahájen!!!
V případě zájmu o námi nabízené programy nás kontaktujte na e-mailové adrese: dunovskeho@kindergarten.cz 

Těšíme se na viděnou :-)

 

 

 

 

Máte dotaz nebo zájem o naše služby?
Kontaktujte nás:

Opište text z obrázku:

Položky označené * jsou povinné.